30 de minute pentru 30 de ani

30 Minute pentru 30 de aniGrupul 34Life a organizat o noua actiune de plantare de copaci in Municipiul Brasov, ca parte a strategiei sale de a transforma Brasovul in cel mai verde oras din Romania.

Prima actiune desfasurata de 34Life a avut loc in 15 Noiembrie 2008 (detalii aici), la doar 2 luni de la infiintare. Actiunea denumita Fii cu picioarele pe pamant a subliniat faptul ca fiecare gest pe care il facem pentru natura si orasul in care locuim are un impact important. Rezultatul acestei actiuni este reprezentat de 24 de puieti plantati pe Calea Feldioarei.

In data de 4 Aprilie 2009, Grupul 34Life sub sloganul- 30 de minute pentru 30 de ani – impreuna cu Centrul de Voluntariat Brasov, StiriBrasov.ro si cu sprijinul Primariei Brasov, cea de a doua actiune de plantare de copaci.

In cadrul acestui eveniment au fost plantati peste 600 de puieti de salcam pe strada Crinului, in zona Podului Zizin, puieti ce vor ajuta la crearea unei perdele de protectie intre calea ferata si blocurile de locuinte situate pe aceasta strada.

Am invitat la actiune locatarii din zona cat si orice locuitor al municipiului Brasovului pasionat de natura si grija fata de orasul nostru. Din aproximativ 150 de aplicanti care au confirmat au venit putin peste 200 de persoane la actiunea noastra.

A fost ceva incredibil si neasteptat de surprinzator. Acum suntem siguri ca avem oameni in orasul nostru dornici sa ajute si sa se implice in actiuniile noastre.

Am reusit sa plantam toti cei 600 de puieti in doar cateva ore … Va multumim si speram sa ne reantalnim si la actiuniile viitoare.

Cateva imagini de la actiune:

Mai puteti gasi si alte imagini aici: cpnt.ro si iubescbrasovul.ro

line
footer
Powered by WordPress | Designed by RaduM & Elegant Themes hosted by xServers